Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1218

Święto Czytelnika i Bibliotekarza w Sieroszewicach

16.05.2018

W dniach 8–15 maja 2018 roku obchodzony był XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „(Do)wolność czytania”. W tym czasie przypadł także Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Z tej okazji we wtorek, 15 maja 2018 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie Konkursu na Czytelnika Roku 2017. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością zastępca wójta Ryszard Boduch. Konkurs pod hasłem ,,Oczytany małolat” adresowany jest do dzieci ze szkół podstawowych. Jury w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Anna Urbaniak, bibliotekarka filii w Ołoboku, Janina Maciaszek, bibliotekarka filii w Strzyżewie i Barbara Biernat, bibliotekarka filii w Wielowsi po przeliczeniu liczby wypożyczonych książek wyłoniło Czytelników Roku 2017 we wszystkich bibliotekach gminy Sieroszewice. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród dzieci w wieku 6-9 lat najlepszymi czytelnikami okazali się: Karolina Jen i Oliwia Mikołajczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Lena Fornalczyk i Dorian Urban z biblioteki w Ołoboku, Wiktoria Banaś i Agata Przybylak z biblioteki w Strzyżewie, Natalia Agata i Wojciech Marszałek z biblioteki w Wielowsi. W grupie uczniów 10-13 lat najwięcej książek przeczytali: Nadia Dewicka i Jakub Kois z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Adam Kasprzyk i Michał Kasprzyk z biblioteki w Ołoboku, Weronika Krawczyk i Patrycja Wojtasik z biblioteki w Strzyżewie, Kinga Kłokowska i Monika Michalak z biblioteki w Wielowsi. Zwycięzcom Konkursu „Oczytany małolat” gratulował zastępca wójta Ryszard Boduch, który wręczył dyplomy i książki ufundowane przez bibliotekę.

Podczas wtorkowej uroczystości zastępca wójta gminy Sieroszewice złożył życzenia pracownikom książnicy i przekazał kwiaty na ręce dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Marii Marciniak. – W imieniu Pana Wójta i własnym chcę przekazać podziękowania dla wszystkich pań bibliotekarek za tę codzienną pracę w krzewieniu czytelnictwa na terenie naszej gminy. Konkurs „Oczytany małolat” jest dowodem na to, że ta praca jest skuteczna – powiedział Ryszard Boduch, który przekazał także list od dyrektor Heleny Bednarskiej z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. – Czytanie daje nam nieograniczoną wolność, otwiera przed nami nowe przestrzenie, zmienia nas, rozwija. Dzięki Państwa codziennej pracy czytelnicy i użytkownicy bibliotek mogą tej wolności doświadczyć – czytamy w liście.

Więcej zdjęć i film z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.