Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1217

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

16.05.2018

08 maja 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Wielowsi odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju brało udział siedem czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz dwie drużyny trzyosobowe z gimnazjów. Współorganizatorem konkursu była Gmina Sieroszewice, organ prowadzący szkołę. Uczestników oceniał zespół sędziowski w składzie: Dariusz Majewski (sędzia główny), starszy aspirant Jerzy Pietrzak (kierownik posterunku Policji w Sieroszewicach), Bogumił Walerian, Krzysztof Szczepaniak, Elżbieta Chmura i Beata Michalak oraz pielęgniarka szkolna,  Pani Małgorzata Andrzejewska. Turniej uświetnili swoją obecnością: zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli,  Barbara Stasiak. Zadania uczestników turnieju obejmowały: test wiedzy, test skrzyżowania, jazdę sprawnościową po torze przeszkód oraz konkurencję praktyczną w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W  klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkoły podstawowe zwyciężył Miłosz Kamiński z SP w Masanowie, drugie miejsce zajął Nikodem Kopras- SP  w Sieroszewicach, na trzecim miejscu uplasował się Jakub Robotnikowski - SP w Ołoboku. W grupie szkół gimnazjalnych zwyciężył Grzegorz Grzelak z Gimnazjum w Wielowsi, drugie miejsce zajął Tomasz Gąsiorek z Gimnazjum w Wielowsi, trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Szkudlarkowi z Gimnazjum w Sieroszewicach.

W klasyfikacji drużynowej w grupie szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zajęły w kolejności: Szkoła Podstawowa w Wielowsi, Szkoła Podstawowa w Masanowie i Szkoła Podstawowa w Rososzycy. W klasyfikacji drużynowej w grupie gimnazjów pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum w Wielowsi.

W etapie powiatowym turnieju gminę Sieroszewice reprezentować będą drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi i Gimnazjum w Wielowsi. Zwycięskie drużyny oraz uczniowie w klasyfikacji indywidualnej otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Sieroszewicach.

Za przygotowanie konkursu i jego przebieg odpowiedzialni byli nauczyciele Zespołu Szkół w Wielowsi: Beata Michalak i Dariusz Majewski, zakupem nagród dla uczniów zajął się Bogumił Walerian.

Notatkę przygotowała Beata Michalak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.