Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 15452
W sumie: 296717

News

News zdjęcie id 1168

Pisanki nagrodzone

28.03.2018

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Wielkanocna pisanka” i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 27 marca 2018 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Zaproszonych gości powitała dyrektor książnicy Maria Marciniak, która jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością zastępca wójta Ryszard Boduch. Do udziału w konkursie na wykonanie pisanki zaproszono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Była to już trzynasta edycja konkursu cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Na konkurs wpłynęły 234 pisanki. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: zgodność z regulaminem, wyraz artystyczny, estetykę, pomysłowość i samodzielność wykonania pracy. Komisja w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach (przewodnicząca), Janina Maciaszek, bibliotekarka i Ewa Kotowska-Rasiak, redaktor portalu internetowego biblioteki wybrała 40 najładniejszych pisanek. Były one oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Iga Bartoś, Malwina Kryszczak, Marcel Olejnik, Zofia Wójkiewicz (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Wiktoria Różańska (Publiczne Przedszkole w Psarach), Oliwia Bartoś, Marcelin Ulichnowski (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Tobiasz Błaszczyk, Adam Grzelak, Gabriel Pietrasik (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Hanna Ochlik, Maria Raj (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Droszewie), Zofia Gołdyn (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Ołoboku), Kacper Klawiński (zerówka w Szkole Podstawowej w Parczewie), Marcel Borowczyk (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Klara Joks (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach), Antoni Warga (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Szymon Bęcki, Oliwia Garsztka (Szkoła Podstawowa w Droszewie), Oliwia Chabowska, Julia Łakoma, Weronika Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Nikola Klawińska (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Ksawery Nadolski, Amelia Świątek (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Weronika Woźniak (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Maciej Szukalski (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Wojciech Armatys, Patryk Waiss (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Zofia Warga (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VII: Dagmara Krawczyk, Agata Śniatała, Natalia Wietecka (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Klaudia Klawińska, Paulina Kowalczyk (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Adrian Gilicki, Aleksandra Grzelak, Kinga Kłokowska, Mateusz Małolepszy (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Miłosz Spalony (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył zastępca wójta Ryszard Boduch, który gratulował wykonawcom pomysłowych pisanek i złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszystkie pisanki można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.
Więcej zdjęć z uroczystości wręczenia nagród można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.