Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2497
W sumie: 23680

News

News zdjęcie id 1099

Spotkanie noworoczne bractw kurkowych

09.01.2018

Delegacja Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice uczestniczyła w Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2018 roku, w spotkaniu noworocznym bractw kurkowych działających na terenie diecezji kaliskiej.

W tym roku zjazd odbył się w Pleszewie. Obchody rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, którą w intencji bractw kurkowych odprawił Biskup Kaliski Edward Janiak. W homilii podkreślał, że mędrcy odnaleźli Jezusa w Betlejem. - Dziś tego samego Chrystusa odnajdujemy w Kościele, Słowie Bożym, sakramentach świętach. Bóg objawia się nam i przemawia do nas w głosie naszego sumienia przez wydarzenia życiowe – mówił ks. biskup.

Po Mszy św. złożono wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Papieża Jana Pawła II  i Honorowego Obywatela Pleszewa oraz Honorowego Członka Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pleszewie. Następnie korowód braci i pocztów sztandarowych Bractw Kurkowych Diecezji Kaliskiej oraz zaproszonych gości przemaszerował do restauracji „Kasyno” na dalszą część spotkania, gdzie wszystkich przywitał starszy bractwa Mieczysław Koch, prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pleszewie. Program związany z Bożym Narodzeniem zaprezentowali gościom podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP przygotowany pod kierunkiem dyrektora placówki Krystiana Piaseckiego.

Życzenia noworoczne od członków bractwa sieroszewickiego oraz wójta gminy Sieroszewice Brata Czesława Berkowskiego i przewodniczącego Rady Gminy Sieroszewice Brata Pawła Siwaka oraz upominek w postaci róży wyrzeźbionej w drewnie lipowym podarowali Biskupowi Kaliskiemu Edwardowi Janiakowi prezes bractwa Krzysztof Portasiak i sekretarz Barbara Rybak.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.