Logo Gmina Sieroszewice

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 19595
W sumie: 19595

News

News zdjęcie id 1095

KONCERT CHARYTATYWNY na rzecz RODZINY poszkodowanej podczas wybuchu gazu w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wielowsi

02.01.2018

W przedświąteczny piątek, 22 grudnia, o godz. 17.30 odbył się w kościele w Wielowsi koncert kolęd i piosenek okołoświątecznych przygotowany przez Uczniów Naszej Szkoły. Występ uczniów miał charakter charytatywny i zrodził się z inicjatywy Rady Rodziców SP w Wielowsi, którzy chcieli wspomóc poszkodowaną  Rodzinę R. D. Błaszczyków. Rodzice zaprosili do współpracy ks. proboszcza Piotra Kuświka, który zaproponował kościół na miejsce wydarzenia.

Ksiądz Piotr uroczyście rozpoczął dziecięcy koncert, wyjaśniając, że nie wszyscy parafianie będą mogli spędzić święta we własnym domu oraz prosząc o zrozumeinie dla potrzebującej rodziny.

Podczas okołogodzinnego występu usłyszeliśmy następujących wykonawców: solistki: Julia Gąsiorek, Martyna Jarosik, Kinga Lemiesz, Amelia Mańkowska i Julia Wawrzyniak; duety: Iga Szuleta i Nikola Szablewska; Zuzanna Tomczak i Julia Wawrzyniak;  chór uczniów z klasy trzeciej w składzie: Zuzanna Agata, Bakour Marwan, Jakub Dysma, Alicja Gebel, Lena Mrugalska, Antonina Olek, Julia Urban, Antonina Vogel, Filip Zimoch; zespół z klasy IV: Marika Bilska, Kamil Gebel, Jakub Ilski, Natalia Lisiak, Amelia Mańkowska, Marlena Mazurkiewicz, Michał Strzelczyk, Nikola Szablewska, Iga Szuleta, Maja Urban; uczennice z klasy V: Julia Gąsiorek, Lena Mazurkiewicz,  Konstancja Nawrocka i Karolina Błaszczyk; siedmioosobowy dziewczęcy chórek kościelny prowadzony przez Panią Kamilę Mańkowską oraz absolwentki: Agata Urban i Patrycja Gąsiorek. Na koniec poproszono zebranych do wspólnego zaśpiewania znanych kolęd, do których na instrumentach przygrywali: Grzegorz Grzelak i Oliwier Matys (akordeon) oraz Mateusz Piaskowski (organy). Zabezpieczeniem technicznym koncertu zajęli się Kacper Olejnik i Oliwier Matys. Uczniów do występu przygotowały nauczycielki: Barbara Morawiec i Katarzyna Telega.

Koncert zakończyli dyrektor szkoły, Mirosława Kmiecik, dziękując słuchaczom za tak liczne przybycie oraz ks. Piotr Kuświk, który w imieniu Rodziny Błaszczyków wyraził podziękowania dla wszystkich wspierających ich w tak trudnym dla nich czasie.

Na potrzeby poszkodowanej Rodziny po koncercie zebrano kwotę 3730 złotych.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.