Logo Gmina Sieroszewice

Questing - wyprawa odkrywców

Questing -  wyprawa odkrywców

Zapraszamy na poszukiwanie skarbu w Rososzycy!

Quest „U pana wojewody w ogródku”

Questing to coraz bardziej popularna na świecie forma aktywnej turystyki. Jest to forma zabawy łącząca w sobie elementy podchodów, gry miejskiej i gry terenowej, nosząca cechy edukacyjne. To nauka, zagadki, przygoda i zabawa w jednym. Jej celem jest rozwijanie poczucia tożsamości z danym regionem, szukanie wyjątkowości w ciekawych i zupełnie zwyczajnych miejscach, upowszechnianie miejsc wyróżniających się krajobrazem, przyrodą czy dziedzictwem kulturowym.  

W grze terenowej może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, chociaż ze względu na jej specyfikę, najwdzięczniejszym odbiorcą zabawy są rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik lub drużyna wyrusza w trasę z folderem questu zawierającym wierszowane wskazówki i zagadki oraz mapkę prowadzącą przez kolejne punkty szlaku. Przemierzając Rososzycę zgodnie z instrukcją, uczestnik zabawy dociera do miejsc nieopisanych w przewodnikach i poznaje historię miejscowości. Zwieńczeniem wędrówki jest dotarcie do skrzyni skarbów z pamiątkową pieczęcią.

Folder questu jest dostępny w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Rososzycy oraz na stronie internetowej szkoły www.sp-rososzyca.edupage.org i gminy Sieroszewice.

Plik do pobrania:

Folder questu "U pana wojewody w ogródku" - pdf.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.