News

News zdjęcie id 919

Turniej Wsi w Strzyżewie

25.07.2017

W niedzielę, 23 lipca 2017 roku, w Strzyżewie odbył się III Turniej Wsi, w którym wzięły udział drużyny z Parczewa, Westrzy i Strzyżewa. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski. Gości i zawodników powitała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sieroszewice, a zarazem sołtys Strzyżewa Bernadeta Biała. Imprezę zaszczycili swoją obecnością: sekretarz gminy Sieroszewice Mirosława Busza, radni Wiesława Smółka i Wojciech Andrzejewski, sołtys Westrzy Mariola Karolak, sołtys Parczewa Eugeniusz Szymankiewicz, sołtys Bibianek Maciej Marciniak, sołtys Namysłaków Jerzy Dera, sołtys Sławina Lucjan Gmerek, proboszcz parafii w Sadowiu o. Grzegorz Słowikowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski. Drużyny z Parczewa, Westrzy i Strzyżewa rywalizowały w 10 konkurencjach takich jak: slalom z oponą, kopanie piłki do bramki, wyścig taczek, bieg narciarski, bieg w workach, wbijanie gwoździ, rzut czapką, slalom z jajkiem, gra w dwa ognie. Sędzią zawodów był Jacek Nentwich, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Całość prowadził Radosław Wilgocki. O nagłośnienie zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach. W tegorocznym turnieju zwyciężyła drużyna z Westrzy. Drugie miejsce zajęła ekipa ze Strzyżewa. Na trzecim miejscu uplasował się zespół z Parczewa. Puchary i atrakcyjne nagrody drużynom oraz upominki zawodnikom wręczyła sekretarz gminy Sieroszewice Mirosława Busza. Organizatorami turnieju byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Strzyżewie, sołtys i Rada Sołecka Wsi Strzyżew, Koło Gospodyń Wiejskich w Strzyżewie. Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na 2017 rok.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak