Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 841

Festyn „Jak Wojtek został strażakiem” w Masanowie

06.06.2017

W niedzielę, 4 czerwca, na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Masanowie zorganizowane zostało spotkanie integracyjne „Jak Wojtek został strażakiem”. Inicjatorem spotkania był radny gminy Sieroszewice Stanisław Płomiński, a współorganizatorami Ochotnicza Straż Pożarna w Masanowie, Rada Rodziców i Szkoła Podstawowa w Masanowie. Spotkanie otworzył inicjator, który powitał zaproszonych gości: wójta gminy Sieroszewice Czesława Berkowskiego,  proboszcza parafii w Ołoboku ks. prałata Tomasza Lenczewskiego, sołtysa wsi Namysłaki Jerzego Derę, dyrektor Szkoły Podstawowej w Masanowie Renatę Suchorzewską, grono pedagogiczne i radę rodziców oraz uczniów ich rodziców, mieszkańców wsi Masanów i Namysłaki oraz wszystkich przybyłych na spotkanie.

W tym dniu rozegrane zostały zawody strażackie zorganizowane z myślą o uczniach. Uczniowie zostali podzieleni na 6 drużyn po 5 zawodników (w skład każdej drużyny wchodzili przedstawiciele klas II, III, IV, V, VI). Zawodnicy wykonywali wiele konkurencji m.in.: napełnienie kubkiem wiadra wodą, nalewanie wody kaloszem do wiadra, bieg do syreny i zakręcenie syreną, tor przeszkód (równoważnia, slalom pomiędzy pachołkami), przeniesienie rannego metodą „krzesełko z rąk”, rozwinięcie węża i podłączenie do motopompy. Drużyna, która zdobyła najwięcej punktów i poszczególne konkurencje wykonała w najkrótszym czasie otrzymała puchar „Super Strażak”. „Super Strażakami” zostali: Michał Zmyślony, Wiktoria Sitek, Julka Stendera, Oskar Staniewski i Konrad Goździk. Uczestnicy pozostałych drużyn otrzymali medale „Super Strażak”.

W tym dniu podsumowano również dwa konkursy zorganizowane wcześniej w Szkole Podstawowej w Masanowie. Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Praca strażaka w oczach dzieci” dla uczniów z oddziału przedszkolnego i klas II-III przedstawiają się następująco:

Laureaci:

Oskar Staniewski – klasa III

Natalia Wietecka – klasa III

Patrycja Grzeszczyk – klasa II

Roksana Banasiak – oddział przedszkolny

Wyróżnienia:

Patryk Komin – klasa III

Dawid Wojtysiak - klasa II

Wiktoria Wojciechowska – oddział przedszkolny

Amelia Błaszczyk – oddział przedszkolny

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Pożarniczej” przedstawiają się następująco:

Laureaci:

Katarzyna Rak - klasa VI

Sylwia Rewers - klasa VI

Agata Śniatała - klasa V

Jakub Król - klasa V

Na zakończenie spotkania strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Masanowie pokazali swoje umiejętności w pokazach: rozcinanie samochodu z rannym kierowcą w środku i wszystkie czynności związane z ratowaniem uwięzionego rannego, kurtynę wodną oraz gaszenie pożaru pianą.

W zorganizowanie spotkania integracyjnego mocno zaangażowała się rada rodziców.

Obchody były dofinansowane ze środków Gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na 2017 rok. 

W poniedziałek, 5 czerwca 2017 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Masanowie udali się na wycieczkę do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim ufundowaną przez wójta gminy Sieroszewice Czesława Berkowskiego.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.