Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 774

Nagrody za pisanki

12.04.2017

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Wielkanocna pisanka” i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 11 kwietnia 2017 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Zaproszonych gości powitała dyrektor książnicy Maria Marciniak, która jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością wójt Czesław Berkowski. Do udziału w konkursie na wykonanie pisanki zaproszono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Była to już dwunasta edycja konkursu cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Na konkurs wpłynęło 168 pisanek. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: zgodność z regulaminem, wyraz artystyczny, estetykę, pomysłowość i samodzielność wykonania pracy. Komisja w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach (przewodnicząca), Janina Maciaszek, bibliotekarka i Ewa Kotowska-Rasiak, redaktor portalu internetowego biblioteki wybrała 38 najładniejszych pisanek. Były one oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Zuzanna Ehlert, Lena Piaskowska, Aleksandra Stempin (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Nikola Bartczak (Publiczne Przedszkole w Psarach), Michalina Andrzejewska, Julia Bartoś, Alicja Staśkowiak (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Adam Grzelak, Alan Napierała, Malwina Wiatrowska (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Wojciech Jessa (zerówka w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Weronika Przybylak (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Strzyżewie), Zuzanna Jaszczyńska, Anna Maciejewska (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Weronika Śniatała, Weronika Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Martyna Kowalczyk, Paulina Ulichnowska (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Ksawery Nadolski, Wiktoria Szmaj (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Milena Szmaj (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Alicja Gebel, Aleksandra Grzelak, Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Aleksandra Działek, Kacper Skrzypek (Szkoła Podstawowa w Zamościu), Julia Cieśla (Szkoła Podstawowa w Gostyczynie).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VI: Oliwia Derdas, Daria Łukawska (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Paulina Kowalczyk, Nikodem Łęgowski (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Wiktoria Jessa (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Gabriela Leńska (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Dominika Agata, Julia Gąsiorek, Kinga Kłokowska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Aleksandra Moś, Marika Pilarczyk (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył wójt Czesław Berkowski, który gratulował wykonawcom pomysłowych pisanek i złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszystkie pisanki można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.
Więcej zdjęć i film z uroczystości wręczenia nagród można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-sieroszewice.pl.

 Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.