Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 773

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Wielowsi

12.04.2017

We wtorek, 11 kwietnia 2017 roku, w Zespole Szkół w Wielowsi odbył się  gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W posumowaniu wyników oraz wręczaniu nagród uczestniczyli: Ryszard Boduch, zastępca wójta Gminy Sieroszewice, Barbara Stasiak, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach oraz Mirosława Kmiecik, dyrektor Zespołu Szkół w Wielowsi. Za przygotowanie sprawnościowego toru przeszkód  i przebieg całego turnieju odpowiadał sędzia główny Dariusz Majewski. W turnieju brało udział 6 drużyn 4-osobowych ze szkół podstawowych (po 2 dziewczynki i 2 chłopców) oraz  2 drużyny 3-osobowe z gimnazjów. Jak co roku współorganizatorem konkursu był organ prowadzący szkoły tj. Gmina Sieroszewice. Konkurs odbywał się także przy czynnym zaangażowaniu Policji w Sieroszewicach. Uczestników oceniał zespół sędziowski w składzie: Dariusz Majewski (sędzia główny), Arkadiusz Walczak (przedstawiciel Policji w Sieroszewicach), Bogumił Walerian, Elżbieta Chmura, Beata Michalak i Krzysztof Szczepaniak. Tegoroczna edycja turnieju odbywała się zgodnie z obowiązującymi ogólnopolskimi regulaminami. Zadania uczestników turnieju obejmowały: test wiedzy, test skrzyżowania, jazdę sprawnościową po torze przeszkód. Test wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów składał się z 25 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. Test  skrzyżowania dla obu typów szkół złożony był z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Maksymalna liczba punktów za poprawne rozwiązanie obu testów wynosiła 35 punktów. W dalszym etapie uczestnicy pokonywali sprawnościowy tor przeszkód (czas przejazdu po torze sprawnościowym nie był limitowany).

W klasyfikacji indywidualnej 3 pierwsze miejsca zajęli:

1) w grupie szkół podstawowych:

1 miejsce – Paluszkiewicz Kacper  – SP Ołobok,

2 miejsce  - Derda Oliwia– SP Ołobok,

3 miejsce – Zmyślony Michał – SP Masanów

2) w grupie szkół gimnazjalnych

1 miejsce – Grzelak Grzegorz – Gimnazjum w Wielowsi,

2 miejsce  - Jancik Patryk – Gimnazjum w Wielowsi,

3 miejsce – Mikołajewska Roksana – Gimnazjum w Sieroszewicach.

W klasyfikacji drużynowej w grupie szkół podstawowych 3 pierwsze miejsca zajęły drużyny:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Rososzycy,

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Ołoboku,

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Masanowie.

W klasyfikacji drużynowej w grupie gimnazjów 1 miejsce zdobyło Gimnazjum w Wielowsi.

W etapie powiatowym turnieju Gminę Sieroszewice reprezentować będą drużyny ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy i Gimnazjum w Wielowsi.

Trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej zostały uhonorowane nagrodami. Nagrody wręczono także trzem najlepszym drużynom ze szkół podstawowych oraz zwycięskiej drużynie z gimnazjum. Nagrody zostały zakupione ze środków pochodzących z budżetu Gminy Sieroszewice. Nagrody i dyplomy wręczali: zastępca wójta Ryszard Boduch i dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach Barbara Stasiak.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.