Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 709

Zebranie strażaków w Wielowsi

06.02.2017

W sobotę, 4 lutego 2017 roku, w sali wiejskiej w Wielowsi odbyło się zebranie sprawozdawcze strażaków tutejszej jednostki OSP. Strażaków i zaproszonych gości powitał prezes OSP w Wielowsi Tomasz Woźniak. W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, młodszy brygadier Roman Matecki, zastępca komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, kapelan powiatowy strażaków ks. Piotr Kuświk, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP Sieroszewice Kazimierz Strugarek, radni Anatol Piaskowski i Bartosz Kubica, sołtys Wielowsi Krystyna Rosik, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Cecylia Olszewska. Po powitaniu minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków. Na przewodniczącego zebrania powołano Tomasza Woźniaka. W skład komisji uchwał i wniosków weszli: Sławomir Dryka, Marcin Goździk i Maciej Michalak. W komisji mandatowej pracowali: Kamil Chałupnik, Artur Dylak i Dawid Kaczmarek.

Sprawozdanie z działalności jednostki w minionym roku przedstawił prezes Tomasz Woźniak. Poinformował, że jednostka OSP w Wielowsi liczy 58 członków. Wymienił sprzęt, którym strażacy dysponują. W 2016 roku jednostka obchodziła 90-lecie powstania połączone z obchodami Gminnego i Powiatowego Dnia Strażaka. Członkowie OSP brali udział w 1 akcji ratowniczo-gaśniczej. Prezes poinformował, że 19 czerwca 2016 roku w Nowych Skalmierzycach odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, na których gminę Sieroszewice reprezentowała MDP dziewcząt z OSP Wielowieś, która zajęła trzecie miejsce. Poza tym młodzież wzięła udział w etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Sośniach, podczas którego w grupie gimnazjów gminę Sieroszewice reprezentowała Andżelika Fornalczyk, a w grupie szkół podstawowych Piotr Kaźmierczak, który zajął drugie miejsce. Strażacy uczestniczyli w honorowym oddawaniu krwi na rzecz Klubu HDK Strażak. W 2016 roku oddali 38,85 l krwi, co daje jednostce trzecie miejsce w gminie Sieroszewice. Ponadto z inicjatywy młodszych strażaków wchodzących w skład Zarządu OSP Wielowieś zorganizowane zostały dwa charytatywne turnieje piłkarskie: Turniej Piłkarski „Serduszko Michalinki” dla dziecka z Rososzycy i Turniej Piłkarski „Serduszko Wojtusia” dla chłopca z Ostrowa Wielkopolskiego. Ochotnicy zabezpieczali zawody sportowe odbywające się na terenie gminy Sieroszewice. Prezes podziękował wszystkim członkom OSP w Wielowsi za zaangażowanie. Słowa wdzięczności skierował do wójta Czesława Berkowskiego, a także przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Cecylii Olszewskiej i sołtys Krystyny Rosik za dobrą współpracę z organizacją OSP.

Sprawozdanie finansowe zdał Stanisław Banasiak, a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił Artur Dylak. Strażacy jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium za miniony rok. Plan działania jednostki OSP w Wielowsi na 2017 rok przedstawił Tomasz Woźniak. Wśród najważniejszych zadań znalazły się: przyjęcie nowych członków, zakup torby medycznej z deską i szynami, uzupełnienie umundurowania, a także organizowanie pogadanek o tematyce przeciwpożarowej w szkołach i uczestnictwo strażaków w szkoleniach.

W swoim przemówieniu wójt gminy Sieroszewice podziękował strażakom za działalność związaną z ratownictwem, a także udział w różnych uroczystościach gminnych i zabezpieczanie imprez, np. wyścigów kolarskich i biegu. – Dziękuję Panu Prezesowi Tomaszowi Woźniakowi za to, że tak prowadzi jednostkę, a poza tym jest prezesem gminnym i działa w zarządzie powiatowym OSP. Dziękuję wszystkim strażakom za całokształt wykonywanej pracy i życzę, aby jednostka nadal była tak prężna – powiedział Czesław Berkowski. Z kolei młodszy brygadier Roman Matecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim poinformował, że w 2016 roku na terenie powiatu ostrowskiego odnotowano 1484 wyjazdy, w tym w gminie Sieroszewice – 57 zdarzeń. Zaznaczył, że jednostka OSP w Wielowsi rozwija się i pojawiają się nowi członkowie, co świadczy o dużym zaangażowaniu strażaków. Podziękował ochotnikom za bardzo dobrą współpracę. Strażakom gratulowali także radny Anatol Piaskowski i wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP Sieroszewice Kazimierz Strugarek. 

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.