Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 651

Podsumowanie konkursu na ozdobę choinkową

22.12.2016

Podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Ozdoba choinkowa” połączone z wręczeniem nagród odbyło się w środę, 21 grudnia 2016 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch. W konkursie na wykonanie ozdoby choinkowej wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Była to już dwunasta edycja konkursu cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. W tym roku na konkurs wpłynęło 247 prac. Przy ocenie prac świątecznych jurorzy brali pod uwagę: pomysłowość, funkcjonalność i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Ewa Kotowska-Rasiak (redaktor strony internetowej biblioteki) i Janina Maciaszek (bibliotekarka filii w Strzyżewie) wybrała 34 najładniejsze ozdoby choinkowe. Były one oceniane w trzech kategoriach.

Laureaci w kategorii Przedszkola i Klasy O: Kelvin Karolewski, Filip Szkudlarek, Kacper Szymczak (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Marcel Borowczyk, Adam Spławski (Publiczne Przedszkole w Psarach), Marcelin Ulichnowski (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Said Bakour, Adam Grzelak, Alan Napierała (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Wojciech Jessa, Amelia Kowalczyk (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Jakub Trykacz (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Strzyżewie), Hanna Skrobańska (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Patryk Komin (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Nikola Klawińska, Martyna Kowalczyk, Paulina Ulichnowska (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Dawid Karolak, Paulina Kurzawa (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Mikołaj Szymczak (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Magdalena Witoń (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Zuzanna Agata, Aleksandra Grzelak, Lena Mateusiak, Szymon Strzelec (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Zofia Warga (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VI: Klaudia Klawińska, Paulina Kowalczyk, Nikodem Łęgowski (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Aleksandra Bartnik, Kinga Nadolska (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Weronika Dymek (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Stefan Gilicki, Martyna Kamzol (Szkoła Podstawowa w Wielowsi).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył zastępca wójta Ryszard Boduch, który na zakończenie spotkania laureatom gratulował sukcesu i złożył życzenia świąteczne. Warto dodać, że wszystkie własnoręcznie wykonane bombki będą zdobiły choinkę w bibliotece. Więcej zdjęć i film z rozstrzygnięcia konkursu można zobaczyć na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach: www.biblioteka-sieroszewice.pl 

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.