Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 574

Pasowanie uczniów klas pierwszych w Dniu Edukacji Narodowej

18.10.2016

14 października 2016 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Czesław Berkowski, wójt Gminy Sieroszewice; Anatol Piaskowski, radny Gminy Sieroszewice; Krystyna Rosik, sołtys Wielowsi; Krzysztof Jaźwiec, przewodniczący Rady Rodziców, Paweł Mrugalski, zastępca przewodniczącego RR; Ewelina Łukawska, członek prezydium RR; Rodzice uczniów klas pierwszych.

Dyrektor Szkoły przywitała zaproszonych gości oraz przypomniała historię powołania Komisji Edukacji Narodowej. Podkreśliła rolę współczesnego nauczyciela, którego miarę określa się na podstawie tego, co uczniowie mu zawdzięczają. Pani dyrektor podziękowała też nauczycielom za zaangażowanie w pracę na rzecz uczniów, podejmowanie wielu różnych inicjatyw, które w znaczący sposób wykraczają poza ich obowiązki służbowe.

Następnie głos zabrali uczniowie, którzy chcieli sprawdzić czy ich młodsi koledzy są odpowiednimi kandydatami  na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej musieli wykazać się wiedzą humanistyczną, przyrodniczą i matematyczną. Starsi koledzy z klasy I gimnazjum pokonali wiele trudności, aby w symboliczny sposób zostać członkami plemienia indiańskiego.

Po występach na wesoło przyszedł czas na poważne deklaracje wyrażone w ślubowaniu, które przeprowadziły wychowawczynie uczniów, Sława Piaskowska i Teresa Migasiewicz. Po uroczystym wygłoszeniu przyrzeczenia uczniowie zostali pasowani na uczniów Zespołu Szkół w Wielowsi. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz długopisy w prezencie od Rady Rodziców, które wręczał Pan Krzysztof Jaźwiec.

Po części artystycznej głos zabrał Pan Wójt. Złożył on nauczycielom życzenia z okazji święta, podkreślając ich kreatywność oraz duży wkład pracy na rzecz rozwoju uczniów, przekazał także na ręce dyrektor szkoły symboliczną wiązankę kwiatów. Pan Wójt wspomniał także o czekającej oświatę reformie oraz nadmienił, że w naszej gminie nie będzie ona przebiegała w bardzo dotkliwy dla uczniów i nauczycieli sposób.

Anatol Piaskowski życzył uczniom dużo wytrwałości w dążeniu do celu, obdarował ich również słodyczami, a dyrektor szkoły bukietem kwiatów.

Krystyna Rosik życzyła uczniom, aby nie chorowali i dzięki temu mogli sumiennie realizować swoje szkolne obowiązki. Pani sołtys również przygotowała dla uczniów słodki upominek.

Krzysztof Jaźwiec w swoim wystąpieniu przekonywał uczniów do wytrwałej pracy oraz życzył im sukcesów dydaktycznych tych dużych i tych malutkich.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły, która podziękowała wszystkim gościom za przybycie,  nauczycielom, Sławie Piaskowskiej i Teresie Migasiewicz za przygotowanie programu artystycznego, a uczniom za udział w występach.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.