Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 571

Nagrody dla Zespołu Szkół

17.10.2016

W poniedziałek, 10 października podczas uroczystej gali Envicon 2016 w sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla osób i instytucji szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz ochrony środowiska. Wydarzenie poprowadzone przez Marcina Prokopa uświetnił występ zespołu De Mono.

Podczas Gali Kongresu Envicon 2016 wręczono m.in. nagrodę w konkursie „Aktywni w Wielkopolsce”. Konkurs jest nową inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Dyrektor Zespołu Szkół w Wielowsi z rąk Pani Marzeny Wodzińskiej, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Magdaleny Dudki, prezes zarządu Abrys Sp. z o.o. odebrała nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych dla Szkoły za edukację ekologiczną w Wielkopolsce w kategorii Edukacja Recyklingowa.


11 października podczas pierwszego dnia targów Pol-Eco-System 2016 rozdano nagrody w konkursie o Puchar Recyklingu organizowanego przez firmę Abrys.

Nagrody finansowe XVII Edycji Konkursu o Puchar Recyklingu ufundowane zostały przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym roku przyznano je dla uczestników z trzech województw – wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Zespół Szkół w Wielowsi otrzymał wręczoną przez Marka Baumagarta – zastępcę prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu  nagrodę finansową w wysokości 6 000 złotych dla uczestników konkursu z województwa wielkopolskiego. Nagrodę odebrały Mirosława Kmiecik i Halina Kaźmierczak.

W konkursie zostały dostrzeżone działania ekologiczne prowadzone przez samą Szkołę oraz zadania, w których realizację włączała się Szkoła, a zostały zainicjowane przez Stowarzyszenie EKOklub, które jest prowadzone przez prezes, Halinę Kaźmierczak.

Podczas opracowywania formularza szczegółowego konkursu, dyrektor szkoły Mirosława Kmiecik zwróciła uwagę m.in. na następujące przedsięwzięcia: Gminne Obchody Święta Drzewa i zbiórkę baterii pod hasłem  „Kto baterie stare zbiera, środowisko nasze wspiera”,  których realizacji podjęła się Halina Kaźmierczak, opiekun Koła Przyjaciół Przyrody Ekoklub; Tydzień Edukacji Globalnej, prowadzony przez Renatę Nowacką – Ziętek i Beatę Michalak;  udział w akcji zbiórki makulatury – turniej pod nazwą ”Makulaturę segregujesz, drzewa ratujesz” oraz Gminne Obchody Dnia Ziemi, obie  inicjatywy podjęło  Stowarzyszenie  EKOklub;  wyróżnienie uczniów klasy III SP w ogólnopolskim  konkursie edukacyjnym  „Planeta Energii”, który w szkole prowadziła Sława Piaskowska; szkolny turniej wiedzy o wodzie, pt.  „Woda Źródłem Życia”, realizowany przez Beatę Michalak i Bożenę Małecką; realizację projektu „Rady na Odpady” w ramach współpracy Szkolnego Koła Przyjaciół Przyrody Ekoklub i Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne  EKOklub; założenie przez Halinę Kaźmierczak   „Ogrodu – ostoi dla zwierząt” i prowadzenie w nim na bieżąco obserwacji przyrodniczych; przedsięwzięcie  prowadzone metodą projektu w gimnazjum pt. „Kupuj z głową – twoje pieniądze kształtują świat”, realizowane przez: Barbarę Morawiec, Sylwię Zimoch, Krzysztofa Szczepaniaka, Beatę Michalak oraz Renatę Nowacką – Ziętek; sadzenie drzewek na terenach zielonych szkoły z inicjatywy Rodziców i Uczniów byłej klasy trzeciej gimnazjum; zakup pojemników do segregacji śmieci zaproponowany przez Samorząd Uczniowski. Warto podkreślić, że w Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne  EKOklub obok Pani Prezes aktywnie działają nauczyciele: Dorota Kaźmierczak, Marzena Szymankiewicz, Iwona Nowak – Nawrocka, Sława Piaskowska
i Elżbieta Kołodziejczak – Gałka.

Autor tekstu: Mirosława Kmiecik

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.