Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1147

Dzień Kariery Szkolnej w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach

05.03.2018

Kontynuując działania z doradztwa zawodowego  umożliwiliśmy uczniom klas trzecich i drugich oddziałów gimnazjalnych oraz klasy siódmej wzięcie udziału w zorganizowanym na terenie naszej szkoły II Dniu Kariery Szkolnej. Zaprosiliśmy również uczniów klas siódmych z Rososzycy i Parczewa. Po raz drugi zorganizowaliśmy ten dzień, zapraszając jednocześnie wszystkie szkoły ponadpodstawowe z Ostrowa Wielkopolskiego do zaprezentowania oferty edukacyjnej na rok szkolny 2018/2019.

Uroczystość otwarła Dyrektor Szkoły Donata Nentwich witając przedstawicieli szkół   i  dziękując za tak liczne przybycie. Nad całością Dnia Kariery Szkolnej czuwał doradca zawodowy – Violetta Nowicka przy współpracy pedagoga szkolnego Karoliny Grędziak. 

Podczas oficjalnej prezentacji na forum przedstawiciele szkół  - nauczyciele oraz uczniowie zapoznali uczniów z możliwościami kształcenia się w swoich szkołach, prezentując profile, zawody, zajęcia dodatkowe, możliwości wyjazdów i międzynarodowych wymian partnerskich między szkołami. Uczennice Zespołu Szkół Usługowych zaprezentowały również warsztat fryzjerski. Każda placówka pokazała się z jak najlepszej strony. Po oficjalnej  prezentacji gimnazjaliści mieli możliwość indywidualnej rozmowy z przedstawicielami interesującej ich szkoły przy przygotowanych stanowiskach. Tam mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości kształcenia się w danym zawodzie, czy określonej klasie lub otrzymać ulotkę przedstawiającą wybraną placówkę.

Uroczystość ta była też dobrą okazją, aby wysłuchać prelekcji doradcy zawodowego  z III Liceum Ogólnokształcącego z Ostrowa Wielkopolskiego p. Barbary Niemand na temat czynników warunkujących wybór przyszłego zawodu, zainteresowań i predyspozycji zawodowych.

Nauczyciele  i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli możliwość spotkać się również przy mniej oficjalnej części, w czasie słodkiego poczęstunku przygotowanego dzięki wsparciu Wierzbno catering.

Przedstawione działania są kolejnym krokiem  realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. W ramach wsparcia uczniów  w wyborze szkoły ponadpodstawowej i kierunku kształcenia w określonym zawodzie umożliwiliśmy w tym roku szkolnym uczniom klas trzecich udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wlkp., spotkania z przedstawicielami zawodów i lokalnymi pracodawcami oraz warsztaty z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu.

Wszystkie te działania mają na celu ułatwienie uczniom podjęcie ważnej decyzji o wyborze swojej ścieżki zawodowej.

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.