Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1031

Podsumowanie Konkursu Ekologicznego „Gmina Sieroszewice odpady segreguje – środowiska nie truje”

31.10.2017

W poniedziałek, 30 października 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie II Konkursu Ekologicznego „Gmina Sieroszewice odpady segreguje – środowiska nie truje”. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Sieroszewice, a organizatorami byli: Gmina Sieroszewice oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim. Zaproszonych gości powitał zastępca wójta Ryszard Boduch prowadzący spotkanie. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, prezes Zarządu Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” Andrzej Strykowski, radni i sołtysi z terenu gminy Sieroszewice, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Barbara Stasiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski, kierownik Działu Sprzedaży Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” Beata Rybka, dyrektorzy szkół i przedszkoli z gminy Sieroszewice, nauczyciele i laureaci konkursu.

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjów w gminie Sieroszewice. Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział blisko 100 uczestników. Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach wiekowych. Gimnazjaliści wykonywali plakat o tematyce związanej z hasłem konkursu. Zadaniem uczniów klas IV-VII było przygotowanie mozaiki z wykorzystaniem tkanin i materiałów włókienniczych. Uczniowie klas I-III wykonywali kolaż z bibuły. Przedszkolaki sporządzały prace plastyczne dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów segregowanych.

Przed ogłoszeniem wyników zebrani obejrzeli program artystyczny pt. „Dobre rady na odpady” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wielowsi pod kierunkiem nauczycielki Barbary Morawiec.

Laureaci odebrali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Sieroszewice, Nadleśnictwo Taczanów oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim.

W kategorii gimnazjalistów zwyciężyła Dominika Urbaniak ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Skupin ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach i Sebastian Szkudlarek ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach. W kategorii uczniów klas IV-VII pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Moś ze Szkoły Podstawowej w Zamościu. Drugie miejsce zajął Karol Piotr ze Szkoły Podstawowej w Masanowie. Trzecie miejsce przypadło Klaudii Klawińskiej ze Szkoły Podstawowej w Parczewie. W kategorii uczniów klas I-III zwyciężył Patryk Biały ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku. Drugie miejsce zdobyła Martyna Lisiak ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Na trzecim miejscu uplasował się Alan Gryglewski ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody wszystkim przedszkolakom biorącym udział w konkursie. Upominki przygotowano także dla wszystkich uczestników konkursu.

Nagrodzonym uczniom gratulował wójt gminy Sieroszewice, który podkreślał, że edukacja o gospodarce odpadami i utrzymaniu czystości przynosi wymierne efekty. – Szkoły z naszej gminy w zakresie ochrony środowiska bardzo wiele robią i uzyskują nagrody w różnych konkursach. Chciałem podziękować uczniom za udział w konkursie, a także ich nauczycielom i opiekunom. Zachęcamy was do właściwych zachowań związanych z ochroną środowiska – powiedział Czesław Berkowski.

Słowa uznania dla laureatów konkursu wypowiedzieli także przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak i prezes „MZO” Andrzej Strykowski.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.