Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1030

Uhonorowana Laurem Kultury

31.10.2017

Magdalenę Zając ze Strzyżewa za umiejętne rozbudzanie muzycznej pasji wśród dzieci i młodzieży uhonorowano statuetką „Laur Kultury”.

Laury przyznano za zasługi na rzecz rozwoju kultury w powiecie ostrowskim. Statuetki wręczono podczas siódmej edycji gali, która odbyła się w piątek, 27 października 2017 roku, w Ostrowskim Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Takie statuetki otrzymało piętnastu laureatów. Wręczenia dokonali: starosta ostrowski Paweł Rajski i przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk. - Kiedy siedem lat temu zastanawialiśmy się na wyborem formuły nagradzania ludzi związanych z kultura wybór padł właśnie na statuetkę z symbolicznym laurem, którym już w czasach antycznych był nagrodą dla najlepszych. Co roku staję przed ogromnym dylematem wyboru laureatów z kilkudziesięciu zgłoszonych kandydatów. Konsekwentnie nagradzam tych, którzy działają zarówno w kulturze przez duże i jak i małe „k’’, ale są dla nas jednakowo ważni. I chociaż godnych do jej otrzymanie jest wielu to podjęliśmy decyzję o ograniczeniu ilości, po to by budować jej markę – powiedział starosta Paweł Rajski.

Uroczystość rozpoczęła sopranistka Daria Stachowicz utworem Canto d’Ucceli, z repertuaru Małgorzaty Walewskiej, a na fortepianie akompaniował jej Wojciech Konopko. Wzorem poprzednich edycji Laurów Kultury gala okraszona została muzycznym akcentem. W tym roku na scenie wystąpił Stanisław Soyka wraz z zespołem. W trakcie koncertu artysta zaprezentował swoje najbardziej znane utwory, takie jak „Tolerancja”, czy „Tango Memento Vitae”, a także te, przywołujące teksty Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Bolesława Leśmiana czy Bułata Okudżawy. Pokazując kunszt muzyków i wielobarwność bogatego instrumentarium stworzyli niepowtarzalny klimat. Zespół został entuzjastycznie przyjęty przez widzów.

Na uroczystości gminę Sieroszewice reprezentował zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch.

Chór to najdoskonalszy instrument i tę prawdę zdaje się doskonale znać laureatka Magdalena Zając ze Strzyżewa. Sama swoją muzyczną przygodę rozpoczynała jako mała dziewczynka, a dziś tą pasją dzieli się i pomaga rozwijać u innych dzieci. Od kilku lat prowadzi bardzo liczny, bo 40-osobowy, chórek dziecięcy „Strzyżewskie nutki’’. Mali chórzyści maja już na swoim koncie pierwszą płytę z kolędami, a swoimi występami uświetniają wiele uroczystości. Chętnych do śpiewu będzie z pewnością więcej, bo w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach rozpoczęła zajęcia wokalne i prowadzi Małe Studio Piosenki. Ona sama występuję jako wokalistka z Ostrowską Orkiestrą Koncertową i obecnie pracuje nad wydaniem autorskiego singla wraz z teledyskiem

Opracowała: Ewa Kotowska-Rasiak

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.