Logo Gmina Sieroszewice

News

News zdjęcie id 1000

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Strzyżewie

10.10.2017

Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Poznaniu w środę 27 września wręczono nagrody najlepszym wielkopolskim szkołom i nauczycielom. Wśród  wyróżnionych  w konkursie  Wielkopolska Szkoła Roku 2017 znalazła się Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Strzyżewie.

Konkurs organizuje Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Szkoła otrzymała wyróżnienie za kształtowanie wśród uczniów poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.
Wyróżnienie, nagrodę finansową oraz piękną statuetkę - owiniętą laurem dłoń nauczyciela trzymającą diament – symbolizujący ucznia, odebrał dyrektor Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Strzyżewie pan Jacek Nentwich. Na uroczystość został zaproszony w towarzystwie 3 nauczycieli – pań: Heleny Czubak, Karoliny Turskiej i Anity Seteckiej. Nagrody i wyróżnienia wręczała Marzena Wodzińska - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Dorota Kinal - dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki.
Wielka gala została przygotowana z ogromną starannością i rozmachem. Aby nauczyciele poczuli się docenieni i dowartościowani, na scenie pojawili się znakomici i  utalentowani artyści; były występy duetu skrzypcowego, tenorów Mirosława Niewiadomskiego i Kordiana Kacperskiego oraz pokaz powietrzny Aleksandry Kierdowicz, zaś  zwieńczeniem gali – koncert Michała Szpaka, który spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.
Wyróżnienie przyznane szkole w Strzyżewie to ogromna radość i satysfakcja dla całej społeczności szkoły i środowiska. Placówka znalazła się wśród 21 najlepiej działających szkół w województwie wielkopolskim i jako jedyna ze szkół podstawowych powiatu ostrowskiego.

Wójt gminy zaprasza

Czesław Berkowski

Przyjęcia interesantów : 

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.